Píše se rok 1966.
Poslední červencový víkend roku se na zaječovském hřišti opět slaví. Již pět desítek let se v Zaječově hraje organizovaná kopaná.
V sobotním žákovském turnaji vítězí domácí naděje. Nedělní dopoledne patří dorostencům, kteří rozehrávají svůj turnaj. Domácí postupují do odpoledního finálového klání. Krátce po poledni nastupují ke svému turnaji domácí veteráni, kteří se opět dělí na mužstva Rudá Hvězda Dobrotivá, SK Dobrotivá a TJ Sokol Zaječov. Poté následuje finálové utkání dorosteneckého turnaje, v němž vítězí domácí hráči.
A následuje důstojné vyvrcholení oslav. První mužstvo TJ Sokol Zaječov nastupuje k přátelskému utkání proti internacionálům Slavie Praha.
Ve vyrovnaném utkání nakonec naši hráči prohrávají 3:6 (2:3). O branky vítězů se zasloužili Pešek (3), Bican (2) a Průcha. Za domácí dali branky J.Šimůnek, J.Huml a J. Ungr.
Zápas sledovalo na dnešní dobu neuvěřitelných 1 200 diváků.
Již za 22 dní se v Zaječově bude po 60 letech opakovat historie a na trávník vyběhnou hráči Slavie Praha proti hráčům TJ Zaječov!
Nenechte si tuto událost ujít a přijďte do Zaječova 27.6.2026
